Način rada

USPOSTAVLJANJE LIČNIH GRANICA

JAČANJE OSEĆAJA SOPSTVENE VREDNOSTI

Moj osnovni psihoterapijski pristup je psihodinamski. Psihodinamika istražuje naše nesvesne procese i korene koji uzrokuju našu patnju u sadašnjosti. Postoje temeljna naučna istraživanja koja podržavaju efikasnost psihodinamike. U radu s klijentima često primenjujem i druge alate kao što su principi MTB, DBT, ACT terapija.

REŠAVANJE TOKSIČNIH ODNOSA

GRAĐENJE
AUTENTIČNOG JA

Kako da počnem?

Početak psihoterapije

Na početku psihoterapije, klijenti se najviše pitaju kako će to sve izgledati. Kako to deluje online i da li je uopšte moguće neke tako važne stvari razrešiti u jednom takvom okruženju.
Pitaju se i kako će to sve da izgleda, koliko će da traje i da li je sve to što se izgovori na seansi zaista u potpunosti tajno.
Trudila sam se da na naslovnoj strani objasnim tehnički deo dogovaranja i početka psihoterapije. Najčešće, kada se klijent odvaži na javljanje ili konačno kaže “dosta je bilo”, pošalje poruku, email ili mi pošalje poruku u kontakt formi na poslednjoj strani websajta i tamo zamoli za detaljnije informacije o tom radu.
Uvek se trudim da odgovorim u najkraćem mogućem roku jer je to često presudno. Ukratko odgovorim na email s objašnjenjem o uslovima viđanja, pitam za problem koji osobu muči i predstavim uslove u kojima se viđamo.

Gde se odvijaju seanse?

Moje seanse se odvijaju na Google Meet-u, a za prvu seansu ja lično šaljem poziv i link na email klijenta. Kada vreme termina dođe, klijent se priključuje na seansu klikom na dugme. Proces je zaista veoma jednostavan.

Okruženje tokom seanse

Važno je i to uvek naglasim, da je klijent sam, tj. da ima potpunu slobodu govora i da ne mora ni na jedan način da se cenzuriše. Takođe je dobro da pred sobom ima papir i olovku, a možda i neka pitanja na koja bi trebalo odgovoriti.

PLAĆANJE – Što se tiče plaćanja, prva seansa i savetovanje se naplaćuje unapred, dalja saradnja se uvek dogovara između nas.

Psihodinamski pristup

Da li je za mene?

Dubinski rad

Psihodinamski pristup je u osnovi osavremenjena psihoanaliza.

Psihodinamski pristup je dubinski rad na našim nesvesnim procesima koji nas blokiraju. Iako brojne terapeutske tehnike donose brzo olakšanje, jedino dubinski rad trajno reorganizuje naše životne obrasce.

Saznaj više

Grupni rad

Mogu li i parovi da dolaze?

Apsolutno!

Psihodinamski rad može biti jako dobra osnova za porodično i partnersko savetovanje. Fokus je na odnosima i razumevanju misli i osećanja (mentalizaciji).

Koliko traje tretman?

To je veoma individualno

Tretman može da traje nekoliko seansi, ali i da potraje i duže od godinu dana. O dinamici i trajanju rada terapeut se dogovara s klijentom.

Izgled terapije

Kojim alatima se koristiš?

U osnovi - naš odnos

Na temelju odnosa terapeuta i klijenta izgradjena je skoro svaka psihoterapeutska metoda.

temeljna istraživanja koja uglavnom podržavaju efikasnost ovih pristupa

Konstantno imam 2 klijenta s kojima radim pro bono i ukoliko se nalazite u teškoj situaciji, ali niste u mogućnosti da idete na psihoterapiju, prijavite se na moju listu čekanja ili me zamolite da potražimo kolege koje bi prihvatile rad sa vama.

Psihodinamski pristup

Da li je za mene?

Psihodinamski pristup je u osnovi osavremenjena psihoanaliza. Psihodinamski pristup je dubinski rad na našim nesvesnim procesima koji nas blokiraju. Iako brojne terapeutske tehnike donose brzo olakšanje, jedino dubinski rad trajno reorganizuje naše životne obrasce.

Grupni rad

Mogu li parovi da dolaze?
Apsolutno!
Psihodinamski rad može biti jako dobra osnova za porodično i partnersko savetovanje. Fokus je na odnosima i razumevanju misli i osećanja (mentalizaciji).

Izgled terapije

Kojim alatima se koristiš?
U osnovi je – naš odnos.
Na temelju odnosa terapeuta i klijenta izgradjena je skoro svaka psihoterapeutska metoda. Temeljna istraživanja koja uglavnom podržavaju efikasnost ovih pristupa

Trajanje terapije

Koji period je potreban?
To je veoma individualno.
Tretman može da traje nekoliko seansi, ali i da potraje i duže od godinu dana. O dinamici i trajanju rada terapeut se dogovara s klijentom.
“Potrebno je u sebe i u svoju decu ugraditi sistem za postizanje duhovnog i mentalnog zdravlja. Ovim želim da kažem da sebe i svoju decu treba naučiti potrebi za patnjom i njenoj vrednosti, kao i nužnosti suočavanja sa problemima i iskustvom bola koje oni nose. Već sam rekao da disciplina predstavlja osnovno oruđe u rešavanju životnih problema. Postaće jasno da je ovo oruđe tehnika patnje, sredstvo kojim doživljavamo bol problema na kojima moramo raditi i rešavati ih sukcesivno, učeći i razvijajući se u tom procesu. Kada sebe i svoju decu učimo disciplini, mi učimo njih i sebe kako da patimo i sazrevamo, u stvari, ove tehnike patnje, ova sredstva za konstruktivno doživljavanje bola koje ja nazivam disciplinom? Ima ih četiri: odlaganje zadovoljenja, prihvatanje odgovornosti, posvećenost istini i balansiranje. Ovo nisu složena oruđa za čiju je upotrebu potrebno dugo vežbavanje. Naprotiv, to su veoma jednostavna oruđa i skoro sva deca nauče njima da barataju pre nego što napune deset godina. Uprkos tome, predsednici i kraljevi često zaboravljaju da se njima služe, sve do sopstvene propasti. Problem ne leži u složenosti ovih oruđa već u volji da se ona upotrebe. To su oruđa koja čoveku pomažu da se suoči sa bolom a ne da ga izbegava, i ako neko želi da izbegne legitimnu patnju, onda će svakako izbeći i upotrebu ovog oruđa…
Skot Pek, Put kojim se ređe ide
(Visited 2,888 times, 1 visits today)